Opóźnienia w otwarciu Galerii Krotoszyńskiej

Już wiadomo, że odważne plany deweloperów związane z otwarciem Galerii Krotoszyńskiej w tym roku okazały się niemożliwe do wykonania. Termin ten do tej pory podtrzymywał inwestor, czyli firma Konstrukcje Stalowe Hyżyk. Najprawdopodobniej z obiektu będzie można korzystać dopiero na wiosnę 2012 roku. Jest to wielka strata dla mieszkańców Krotoszyna, którym bardzo brakuje podobnego, nowoczesnego obiektu oferującego szeroki wachlarz produktów, usług a także rozrywkę.

Opóźnienie wynika przede wszystkim z przyczyn technicznych. Inwestor podjął się ambitnego zadania wyrównania poziomów między częściami budynku a zaadaptowanym obiektem. Zadanie to wymaga jednak dodatkowych prac. Nie da się tego jednak uniknąć mając na uwadze wygodę i dobro klientów. Staranne i szczegółowe wykonanie wpłynie także pozytywnie na estetykę budynku.

Galeria Krotoszyńska składać się będzie z trzech poziomów. Pod ziemią znajdzie się parking na 60 stanowisk, a parter i piętro przeznaczone zostaną pod wynajem. Całość zostanie połączona windami i ruchomymi schodami. Szczegóły dotyczące wyboru najemców Galerii nie są jeszcze znane, wiadomo jednak, że nie zabraknie dużego marketu spożywczego a także lokali gastronomicznych.